Gondolj bele, hogy milyen lenne, ha a GPS-ed saját útvonalat választana neked, ahelyett, hogy te adnád meg a célpontot? Hogy milyen lenne, ha a GPS figyelmen kívül hagyná a te igényeidet és helyette a sajátja szerint irányítana? Nos, egy rossz life coach pontosan ezt teszi. Nem tükröt tart eléd, hanem inkább a saját tükörképét.
Egy rossz life coach gyakran nem képes függetlenül kezelni a saját érzéseit, előítéleteit és félelmeit. Az ő képét látod, amikor a sajátodat kellene látnod. Néha beleerőlteti a saját elképzeléseit a te életedbe, mintha ő tudná jobban, hogy mi a jó neked.
A rossz life coach hajlamos lehet a megszokott, bevett útvonalakhoz ragaszkodni, ahelyett, hogy segítene neked új utakat keresni. Nem ad esélyt arra, hogy te magad is kipróbálj új dolgokat, új módszereket, mert ő már előre meg van győződve arról, hogy mi a helyes, és mi a hibás.
Egy másik jellemző hibája a rossz life coachnak, hogy nem tartja tiszteletben a te ritmusodat. Siettet, nyomás alatt tart, mintha valami verseny lenne az egész, ahelyett, hogy azon dolgozna, hogy segítsen neked megtalálni a saját tempódat.
A rossz life coach nem hisz benned. Nem látja a benned rejlő potenciált, csak a hibáidat és a gyengeségeidet. Nem bízik abban, hogy képes vagy megvalósítani az álmaidat, és ezért nem is támogat ebben.
Végül, de nem utolsósorban, a rossz life coach hajlamos lehet arra, hogy elvegye tőled a terhet, és helyetted oldja meg a problémáidat. Ezzel a módszerrel azonban nem segít, hanem épp ellenkezőleg, megfoszt attól a fontos tanulási folyamattól, amit a saját nehézségeid megoldása jelent.
Szóval, ha life coachot keresel, óvakodj attól, aki a saját képét tükrözi vissza neked, aki a saját elképzeléseit próbálja ráerőltetni rád, aki siettet és nyomás alatt tart, aki nem hisz benned, és aki megpróbálja elvenni a terhet a válladról. Mert a valódi segítség nem abban rejlik, hogy valaki helyetted oldja meg a problémáidat, hanem abban, hogy megtanulod, hogyan oldd meg őket magad.